Till umu.se

Arkiv över interna nyheter



Sökresultat - för tidsintervallet Sat Feb 25 06:51:00 CET 2017 - Sun Feb 25 06:51:00 CET 2018 (Max 200)

Spara länk till sökresultatet

[Thu Feb 15 09:45:00 CET 2018] Disputation: Teaching in an age of complexity
[Mon Feb 12 10:52:00 CET 2018] Michael Uljens besöker UPL
[Fri Jan 26 14:10:00 CET 2018] Zoom för E-möten
[Wed Nov 29 13:21:00 CET 2017] Forskningskonferens om högre utbildning
[Wed Nov 29 13:12:00 CET 2017] Platser kvar till vårens kurser
[Wed Oct 25 08:18:00 CEST 2017] Workshop - Skapa ditt virtuella klassrum i Moodle
[Mon Oct 23 11:18:00 CEST 2017] Att undervisa tillgängligt - Workshop
[Wed Oct 04 13:35:00 CEST 2017] Tilldelning medel för pedagogiska utvecklingsprojekt, PUNKTUM
[Fri Sep 15 11:15:00 CEST 2017] USSR seminarium om digitala trender - Horizon report
[Tue Aug 22 09:49:00 CEST 2017] PUNKTUM
[Tue Aug 22 09:45:00 CEST 2017] Universitetslektor(er) sökes
[Mon Aug 21 10:58:00 CEST 2017] 15 utmärkelser till Studenter från Designhögskolan i årets Core77 Design Awards
[Wed May 31 13:31:00 CEST 2017] Konferens: Undervisning i praktiken – föreläsning, flexibelt eller mitt emellan?
[Tue May 23 10:15:00 CEST 2017] Lärplattform Cambro uppdateras 8 juni
[Thu May 04 12:48:00 CEST 2017] PUKTUM 2017